A TAHITÓTFALU SE KLUBTÖRTÉNETE

1947-ben Tahitótfalu Kinizsi néven a Közép-Magyarországi LASZ II. osztályának Vácvidéki csoportjában jegyezhetjük a helyi labdarúgás első megmérettetését. Kereken 10 esztendővel később a Pest megyei bajnokság Szentendrei járásának küzdelmeiben - de már Tahitótfalu néven - a klub elérte első történelmi sikerét, ugyanis a nyolc csapatos bajnokságban ezüstérmet szereztek. Az eredmény azért is megsüvegelendő, hiszen a tabella legfelső fokára fellépő Pócsmegyer ugyancsak 14 ponttal végzett az élen, míg Tahitótfalu csupán rosszabb gólarány miatt maradt le a bajnoki címről. 

A következő két évtized újabb névváltást és sikereket hozott: a klub Tahitótfalu KSK néven és Tahitótfaluként felváltva versenyzett, majd két-két második és harmadik helyezést követően az 1973/74-es szezonban megszerezték első aranyérmüket. A menetelés ezután is folytatódott, hiszen rá egy évre a dobogó második fokán végzett Tahitótfalu, 1976-ban a játékosok begyűjtötték a második aranyérmet, három évvel később pedig harmadszor is nyakukba került a legfényesebben csillogó érem. A nyolcvanas években még mindig a Szentendre járási bajnokságban szerepelt Tahitótfalu, ahol mindjárt két alkalommal bronzérmes helyen végzett a piros-kék alakulat. A 2000/2001-es szezonban szintén harmadik helyen zárt a klub, amit tíz - majd húsz - évvel később is sikerült megismételni, akkor már a Pest megye IV. osztályának Északnyugati csoportjában pallérozódó Tahitótfalu-Szentendre VSE II. néven. 

Rá egy évre a jelenlegi Tahitótfalu SE-ként induló csapat ezüstérmes helyen zárta a IV. osztály Nyugati csoportjának alapszakaszát, majd a felsőházat megnyerve 2022-ben feljutást ünnepeltek a játékosok. A 2022/23-as bajnoki szezont Tahitótfalu labdarúgói a Pest vármegye III. osztályának Északi csoportjában kezdték meg, ahol remek szezont követően ezüstérmes helyen zártak és ezzel újabb szintet léptek. A Pest vármegye II. osztályú felnőtt bajnokságának Északi csoportjában nagyszerűen helytáll a klub, a Tahitótfalu SE - csupán néhány ponttal lemaradva a dobogóról - 7. helyen és veretlen hazai meneteléssel zárta az őszi szezont, így tavasszal már csak folytatni kell a jó sorozatot és a győzelmekért járó pontokkal bebiztosítani a tabella élvonalát!

Tahitótfalu labdarúgásában a felnőtt bajnokság mellett az utánpótlásképzés is virágkorát éli. A gyermeklétszám folyamatosan növekszik, aminek köszönhetően az idősebb labdarúgók bajnoki versenyrendszerben mérik össze erejüket, a fiatalabb U7-U9-U11-es játékosok pedig a Bozsik Program keretében - korosztályonként dupla csapattal - tornákon és fesztiválokon vesznek részt. A Tahitótfalu SE képzési filozófiájának sikeressége folyamatosan tetten érhető, ami nagyszerűen szemlélteti a klubnál dolgozó szakemberek elhivatottságát. Kivételes teljesítmény, hogy a település korosztályonként 2-2 csapattal képviselteti magát a Bozsik-rendezvényeken, az U19-es korosztály versenyeztetésével a helyi fiatalok bajnokságban mérettetnek meg, aminek köszönhetően az arra érdemes tehetségek a Tahitótfalu SE felnőtt csapatának keretében is bizonyíthatják rátermettségüket, de az is kiemelendő, hogy az egyesület létszáma megközelíti a 200 főt, továbbá sikerként könyvelhető el az is, hogy a D-besorolású klubok között a hétvégi versenyeztetés melletti heti három edzéssel az egyesület kitűnik a régióból. A klub középtávú céljai között szerepel, hogy a jelenlegi U13-as és U19-es korosztályokon kívül - lefedve a teljes spektrumot - a Tahitótfalu SE U15-ös és U17-es nagypályás országos vagy megyei bajnokságban is szerepeljen.

A Tahitótfalu SE klubfilozófiájának megfelelően a tehetségesebb játékosokat a Dunakanyar SE-be, majd szintet lépve az UTE Labdarúgó Akadémiára integrálja, végső célként pedig a hazai legsikeresebb klub, a Ferencvárosi Torna Club került megfogalmazásra.

Amellett, hogy a Bozsik intézményi program keretein belül a klub foglalkozásokat tart a helyi intézményekbe járó gyermekeknek, ők rendszeresen igénybe tudják venni a Tahitótfalu SE élőfüves pályáját vagy az egyesület edzőtermét. A program részeként a klub kapukat, labdákat és egyéb eszközöket biztosít Tahitótfalu óvodája és általános iskolája számára.

Az egyesület hagyományos nyári focitábora rekordlétszámmal üzemelnek, a színvonalas és változatos programokon hetente 70 gyermek vesz részt. A napi két edzés és két étkezés mellett elméleti képzés, darts foci, freestyle bemutató, rendőrségi nap és természetesen az elmaradhatatlan fagyi és játszótér is szerepel a menetrendben, majd a tábor szülő-gyermek mérkőzésekkel és az oklevelek átadásával zárul. A rendezvény elsődleges célja, hogy a fiatalok rengeteg élménnyel gazdagodjanak, emellett viszont öröm látni, hogy a fiúkból és lányokból álló magas nyári létszámmal működő tábor befejeztével folyamatosan bővül a Tahitótfalu SE egyesülete, hiszen a valóban emlékezetes pillanatoknak köszönhetően számos gyermek választja a helyi sportegyesületet.

Az egyesület vezetőedzői a Magyar Labdarúgó Szövetség által előírt hivatalos képesítéssel rendelkeznek, mellettük asszisztens edzők és testnevelés szakos tanári diplomával rendelkezdő szakember, egészségügyi és háttérszemélyzet dolgozik. A stábtagok - szakmai alázatuk és szaktudásuk mellett - folyamatos szakmai és egészségügyi képzéseken vesznek részt.

Az elmúlt években tapasztalható fejlődés a jövőben - a szakmai terület mellett - különböző fejlesztésekben is folytatódik. A Tahitótfalu SE igazolt játékosainak megnövekedett létszáma okán a klub egyre nagyobb mértékben tud pályázni TAO-támogatásra, melynek keretén belül új labdafogó háló, új fűnyíró traktor, kisbusz, kültéri tároló szertár, illetve a pálya körbekerítése, az elhasználódott nyílászárók cseréje, térkövezés, a lelátó modernizálása és egy 40x60 vagy 20x40 méteres műfüves pálya telepítése is szerepel a fejlesztési tervek között.

A település labdarúgása évről évre fejlődik és egyre népszerűbb. A felnőtt csapat hazai mérkőzéseken telt ház előtt futballozik, a Tahitótfalu SE bajnoki mérkőzéseire átlagosan 350 néző látogat ki, akik nagy része saját nevelésű, helyi utánpótlás korosztályú játékos és azok családjai, amivel egy-egy ilyen hétvégi esemény valóban családi programként erősíti a helyi kötődést.